Protez Ortez ve Biyomekanik

Protez Ortez ve Biyomekanik Ünitesi bünyesinde çeşitli ayak problemleri için yapılan tabanlık uygulamalarından, uzuv kaybı olan kişilere yapılan protez uygulamalarına; felçli hastalar için yapılan yürüme cihazlarından, omurga problemlerine yönelik yapılan korse uygulamalarına kadar her türlü protez ve ortez yaklaşımı ve rehabilitasyon hizmeti alanında uzman akademik personel eşliğinde uygulanmaktadır.

Teknolojik gelişmelerle uyum içerisinde hizmet verilen merkezde bulunan ayak basınç analizi ve kişiye özel tabanlık üretim olanağı ayak ağrısı olan bireylerin tedavisinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

KKTC Sağlık Bakanlığı ile DAÜ arasında imzalanmış olan protokol gereği hastanelerin ortopedi kurullarınca hazırlanan cihaz raporları ile merkezimize başvuran hastalara yapılan protez ve ortez uygulamaları bakanlık tarafından karşılanmaktadır.

Merkezimizde verilen protez ortez ve rehabilitasyon uygulamaları sayesinde ada halkı, yurt dışına çıkma gereksinimi duymadan ve yüksek maliyetler ödemeden bu hizmetlerden faydalanabilmektedir.

Ünite Sorumluları

  • Prof. Dr. Yavuz Yakut
  • Yrd. Doç. Dr. Yasin YURT
  • Araş. Gör. Cansu Koltak
  • Araş. Gör. Alp Eşrefoğlu
  • Araş. Gör. Merve Betül Öztarsu

Telefon numarası: 0 392 630 3072

Protex-Ortez-ve-Biyomekanik